reklama

Znalazł kartę i płacił nią za zakupy

, Na sygnale, Wiadomości, 25.02.2022 16:50, foto: pixabay
Na zakupy z … cudzą kartą płatniczą. 28-latek zatrzymany.
Znalazł kartę i płacił nią za zakupy

23 lutego Posterunek Policji w Brzeźnicy został powiadomiony o utracie w nieznanych okolicznościach karty płatniczej przez jedną z mieszkanek gminy. Zaangażowani w sprawę policjanci ustalili, że nieznana osoba w nieuprawniony sposób korzysta z karty.

Jak wynikało z dalszych ustaleń, sprawca w czasookresie od 22 do 23 lutego br. dokonał dwóch transakcji tą kartą, płacąc zbliżeniowo za zakupy w różnych placówkach handlowych na terenie gminy Brzeźnica. Dodatkowo usiłował dokonać kolejnych transakcji, jednak zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż karta była już wtedy zablokowana przez jej właścicielkę.

W wyniku podjętych czynności policjanci wytypowali sprawcę, okazał się nim być 28-leni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który w środę (23.02) został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Nieuczciwemu mężczyźnie przedstawiono łącznie sześć zarzutów tj. zarzut przywłaszczenia, dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i trzy zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa (był już karany za włamania) grozi mu wyższy wymiar kary tj. nawet 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wadowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy