Zmiany w kierownictwie policji. Pożegnanie i awans

, Na sygnale, Wiadomości, 04.03.2019 13:00, red

Pani podinspektor to jedna z niewielu kobiet w garnizonie małopolskim, która pełni służbę na stanowisku Komendanta.

Zmiany w kierownictwie policji. Pożegnanie i awans

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu z policjantami i pracownikami jednostki pożegnał się podinspektor Arkadiusz Śniadek I – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, któremu po roku służby w oświęcimskiej komendzie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. Z kolei obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu Komendant Wojewódzki powierzył podinspektor Urszuli Martyniuk, która do tej pory pełniła służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo –Śledczego w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Podinsp. Arkadiusz Śniadek , który w oświęcimskiej Policji służył łącznie 26 lat, w swoim pożegnalnym przemówieniu podziękował Komendantowi oraz wszystkim policjantom i pracownikom Policji za okazaną serdeczność, zaufanie i zrozumienie oraz bardzo dobrą współpracę w realizacji wspólnego celu, którym było dbanie o bezpieczeństwo na terenie powiatu oświęcimskiego.

Następcą podinsp. A. Śniadka na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu została podinspektor Urszula Martyniuk.

Podinspektor Urszula Martyniuk, która przejęła obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, w swoim przywitaniu zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby wiedzę i zdobyte dotychczas doświadczenie jak najlepiej wykorzystać w służbie na rzecz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego, którego jest również mieszkańcem.

Pani podinspektor, to jedna z niewielu kobiet w garnizonie małopolskim, która pełni służbę na stanowisku Komendanta. Ma 42 lata i z wykształcenia jest magistrem prawa. Ukończyła również kierunki - Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Audyt i kontrolę wewnętrzną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Do Policji wstąpiła w 1995 roku, gdzie została przyjęta na stan Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach. Po kursie podstawowym rozpoczęła służbę w pionie kryminalnym IV Komisariatu Policji w Białymstoku. W 1999 ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i wróciła do służby w powiecie oświęcimskim – najpierw jako funkcjonariusz Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chełmku, a od grudnia 2000 kontynuowała służbę w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Stąd w 2007 awansowała ze stanowiska Kierownika Referatu Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Oświęcimiu na Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo Śledczego chrzanowskiej komendy Policji. Podinsp. Urszula Martyniuk została dotychczas odznaczona Brązowym i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę w Policji.

Obecnie - po prawie dwunastu latach została zaproszona do dalszej współpracy na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, które to obowiązki zostały powierzone Pani Podinspektor z dniem 1 marca b.r.źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy