reklama

Złodzieje wpadli na gorącym uczynku w lesie

, Na sygnale, Wiadomości, 04.01.2022 16:15,
Leśni złodzieje wpadli na gorącym uczynku.
Złodzieje wpadli na gorącym uczynku w lesie

Stroisz to gałązki iglastych drzew i krzewów, które są podstawowym materiałem do produkcji wieńców i różnego rodzaju ozdób. Nielegalne pozyskiwanie stroiszu stanowi z lasu stanowi naruszenie prawa, dlatego policjanci wspólnie z leśnikami przez cały rok, zwracają uwagę na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do tych nielegalnych praktyk.

W sylwestrowe przedpołudnie (31.12) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał informację od strażników z Nadleśnictwa Sucha Beskidzka, że w lasach w Budzowie może dochodzić do nielegalnego pozyskiwania stroiszu.

Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z suskiej komendy i wspólnie z leśnikami zatrzymali na gorącym uczynku wycinki stroiszu, czterech mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy nielegalnie wjechali do lasu dwoma samochodami terenowymi.

Leśnicy zabezpieczyli pocięte gałęzie iglaków, by oszacować ich wartość. Policjanci wypisali kierowcom dwa mandaty po 500 złotych w związku z popełnionym wykroczeniem nielegalnego wjazdu pojazdem mechanicznym do lasu. Wycinka gałązek i kradzież drzewa z lasu to również wykroczenie, które zagrożone jest mandatem w wysokości 500 zł. W razie skierowania sprawy do sądu, ten może wymierzyć złodziejom grzywnę w wysokości do 5000 zł.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy