Zdewastował policyjny radiowóz. Grożą mu surowe konsekwencje

, Na sygnale, Wiadomości, 26.02.2019 14:15, red
5 lat więzienia, ale to nie wszystko.
Zdewastował policyjny radiowóz. Grożą mu surowe konsekwencje

Jak informuje policja, w piątek (22.02) kilkanaście minut przed północą dyżurny kalwaryjskiego komisariatu zauważył na kamerze monitoringu mężczyznę, który na nieogrodzonym parkingu przy komisariacie kopał w pojazd służbowy.

- Na widok wybiegającego z budynku policjanta i nadjeżdżającego patrolu wandal zamachnął się i butelką rozbił szybę w pokrywie bagażnika. Podczas zatrzymania agresor znieważył policjantów wulgarnymi słowami, a także groził im chcąc by odstąpili od zatrzymania - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

30-letni mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W niedzielę (24.02) przedstawiono mu zarzut uszkodzenia mienia (art. 288 KK), znieważenia funkcjonariuszy (art. 226 § 1 KK) i wywierania wpływu na ich czynności (art. 224 § 2 KK).

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Uszkodzenia radiowozu w postaci zagięcia karoserii i wybitej szyby wstępnie oszacowano na kwotę około 2000 złotych.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy