Zderzenie z pociągiem w Andrychowie [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 22.08.2018 12:37,
Do zdarzenia doszło po godzinie 12:00 w Andrychowie.
Zderzenie z pociągiem w Andrychowie [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło w środę (22.08) ok. 12:25 w Andrychowie na ulicy Tkackiej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Okoliczni mieszkańcy usłyszeli wtedy potężny huk. Jak się okazało, pociąg osobowy uderzył w samochód należący do Poczty Polskiej. Wstępnie wiadomo, że jedna osoba została ranna - kierowca samochodu. Przewieziono go do szpitala.

Na miejsce wezwano służby ratownicze - zespół ratownictwa medycznego, strażaków oraz policję, która ustala dokładne okoliczności tego wypadku.

Ruch pociągów został wstrzymany.
Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem Peugeotem Partner jadąc ul. Tkacką od strony ul. Żwirki i Wigury w kierunku ul. Beskidzkiej, podczas zbliżania się do oznakowanego i niestrzeżonego przejazdu kolejowego, nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Poszkodowany, 24-letni kierowca samochodu osobowego, został przewieziony do szpitala w Wadowicach. Zarówno kierowca jak i maszynista byli trzeźwi. Kierowca Peugeota za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

To już kolejna tego typu sytuacja na tym przejeździe kolejowym. Wcześniej wypadki miały miejsce m.in. w 2013 roku i 2016 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy