reklama
reklama

Zatrzymany za marihuanę i nielegalne wyroby akcyzowe

Na sygnale, Wiadomości, 14.03.2019 18:22, red
Zatrzymany za marihuanę i nielegalne wyroby akcyzowe
Jak informuje policja, we wtorek (12.03) policjanci Referatu Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Około godz. 14:30 w Zembrzycach zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, w którym jechało dwóch mężczyzn w wieku 19 i 32 lata.

- W trakcie kontroli policjanci zauważyli nerwowość mężczyzn, a nad to wyczuli wydobywający się z samochodu specyficzny zapach, dlatego zaraz zwrócili uwagę na znajdujący się na tylnej kanapie worek foliowy. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne – w worku było około 300 gramów marihuany.
Dalsze czynności przejęli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz prewencji. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania. U 32-latka w domu „kryminalni” znaleźli jeszcze kilkadziesiąt gramów marihuany. Dodatkowo ujawnili kilka litrów alkoholu, ponad 100 paczek papierosów, jak również 3 kg krajanki tytoniowej – wszystkie te wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy - informuje policja z Suchej Beskidzkiej

Narkotyki ujawnione w samochodzie i w domu należały do jednego z mężczyzn i to on usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast za wykroczenia skarbowe, którym jest posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych, grozić mu będzie kara grzywny do 5000 zł.


źródło: policja
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy