reklama

Zatrzymano złodzieja, który okradł kilka plebani w regionie

Na sygnale, Wiadomości, 23.09.2022 15:18,
Policjanci przedstawili siedem zarzutów 43-latkowi z Krakowa, który włamał się i okradł kilka plebani w powiecie wadowickim oraz województwie śląskim.
Zatrzymano złodzieja, który okradł kilka plebani w regionie
Na początku marca br. Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do plebanii w gminie Spytkowice. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca po uprzednim podważeniu zamka w drzwiach, przedostał się do wnętrza budynku i ukradł ponad 5800 złotych.


Na podstawie przeprowadzonych na szeroką skalę czynności operacyjno-śledczych jak również uzyskanego monitoringu z wizerunkiem sprawcy, policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za popełnione przestępstwo.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że sposób działania sprawcy był identyczny jak w przypadku innych podobnych zdarzeń, do których doszło w okresie od października ubiegłego roku do marca br. na terenie gmin: Spytkowice, Wadowice oraz Andrychów, a także województwa śląskiego.

W toku prowadzonych czynności kryminalni z Wadowic wytypowali aż 7 podobnych zdarzeń. Sprawca włamał się do dwóch plebanii w województwie śląskim, skąd ukradł również pieniądze. Łączna wartość strat wyniosła ponad 17 tys. złotych. Dodatkowo czterokrotnie usiłował się włamać do innych plebanii, jednak swojego celu osiągnął, z uwagi na to, iż został spłoszony.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 43-letniemu mieszkańcowi Krakowa łącznie 7 zarzutów (w tym kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem). Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy