reklama
reklama

Zasnęła prowadząc samochód. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą

Na sygnale, Wiadomości, 29.05.2019 13:55,
Wystarczyła chwila nieuwagi.
Zasnęła prowadząc samochód. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie (27.05.) na drodze krajowej numer 44 w miejscowości Włosienica.

Jak ustaliła policja, 67 – letnia mieszkanka jednej z podzatorskich miejscowości kierując samochodem marki peugeot straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z jezdni do przydrożnego rowu, w którym dachowała.

Wyglądało groźnie. Na szczęście, w wyniku zdarzenia kierująca doznała jedynie stłuczeń. Policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, iż kobieta zasnęła.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają:

- Policjanci przypominają, że niewyspany, zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe nie należy zwlekać. Należy natychmiast zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych przestróg może mieć tragiczne konsekwencje - informuje oświęcimska policja.

źródło: policja

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy