reklama

Zasnął za kierownicą, przez co zderzył się czołowo z drugim pojazdem

, Na sygnale, Wiadomości, 20.01.2021 10:30, PG
Policjanci apelują: jesteś przemęczony odpocznij zanim wsiądziesz za kierownicę.
Zasnął za kierownicą, przez co zderzył się czołowo z drugim pojazdem

We wtorek (19.01.) o godzinie 16.40 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Babicach na ulicy Śląskiej.

Jak wstępnie ustalili policjanci 53 – letni mieszkaniec powiatu bieruńsko – lędzińskiego kierując samochodem marki Peugeot zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem marki Citroen, którym kierował 47 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który w wyniku zderzenia wypadł z jezdni.

Po badaniach przeprowadzonych przez ratowników medycznych okazało się, że żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, a przyczyną utraty panowania nad pojazdem było zaśnięcie. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy