reklama
reklama

Zarzut dla mężczyzny, który mył psa w myjni samochodowej

Na sygnale, Wiadomości, 31.05.2023 10:09,
Bulwersująca sytuacja na jednej z myjni.
Zarzut dla mężczyzny, który mył psa w myjni samochodowej
Jak już informowaliśmy, w niedzielę (28.05) policjanci otrzymali zgłoszenie od właścicieli jednej z oświęcimskich myjni samochodowych, że para klientów podczas mycia samochodu, przy użyciu tej samej chemii oraz lancy do mycia pojazdów oprócz samochodu wymyła również psa.


- Z przekazanego zgłoszenia wynikało, że właścicieli myjni powiadomił jeden z klientów. Takie zachowanie właścicieli wobec czworonoga świadczyło o znęcaniu nad zwierzęciem, więc w tej sprawie wszczęte zostało postępowanie. Po analizie nagrań z monitoringu funkcjonariusze ustalili, że pojazd którym właściciele psa przyjechali na myjnię jest samochodem w leasingu. Następnie ustalili, że pojazdem dysponuje małżeństwo z Oświęcimia, więc udali się do ich miejsca zamieszkania. Podczas czynności potwierdzili, ich związek ze zdarzeniem. Policjanci sprawdzili również stan w jakim znajduje się pies. Okazało się, że nie wymagał interwencji weterynaryjnej. Właściciel psa otrzymał wezwane do stawiennictwa w komendzie - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

We wtorek (30.05) 45 – letni mieszkaniec Oświęcimia zgłosił się do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut znęcania nad zwierzęciem. Teraz czeka go rozprawa sądowa. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się klientowi, który o zdarzeniu powiadomił właścicieli myjni. Podziękowania należą się również anonimowym osobom, które przekazywały informacje dotyczące właścicieli psa - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 01.06.2023 12:35

Kara powinna być taka żeby właściciel tego psa poczuł się tak samo jak to stworzenie podczas tego "prysznica"

Jeremiasz, 01.06.2023 10:59

Jank, wiem że może ty kochasz zwierzęta bardziej niż bliźniego i możesz w tej sytuacji możesz nie rozumieć dowcipu z 'mytego psa'. Gość zrobił głupotę, jeśli już, to powinien dostać mandat 100zł i po sprawie. Zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wszczęcie postępowania sądowego i że Ty też za to płacisz? Jak to kto zabraniał mi oddychać na wolnym powietrzu? A kto kazał nakładać namordniki i szczuć policją tych, którzy tego nie robili?

Jank Chanowski, 01.06.2023 04:59

Jeremiasz nie będę Cie obrażać bo i tak Ci to nie pomorze ale nie porównuj tej sytuacji na myjni do umycia psa, dbania o jego higiene wręcz. Za "nieodpowiednie" co sam stwierdziłeś nawet jest ta sprawa karna sprawa. Cel nie zawsze uświęca środki czasem to jest przegięci. Co za porównanie z niewychodzeniem z domu, a kto Ci zabraniał oddychać ? (tu już głupoty opowiadasz) do tego jak by Cie oblali pianą aktywna i splukali woda pod wysokim ciśnieniem ? To na pytanie , żyjesz ? Co byś odpowiedział ? Ledwo ale jaki jestem czysty ....

Jeremiasz, 31.05.2023 13:44

Z wieloma Twoimi komentarzami się zgadzam, ale tutaj jest gruba przesada, a gdzie jest kara dla tych co jeszcze dwa lata temu znęcali się nad ludźmi i nie pozwalali im oddychać i wychodzić z domów? Wróćmy do normalności, a nie zajmujmy się głupotami.

Koniczynka, 31.05.2023 11:45

Jeremiaszku a może tak ciebie umyć przykładowo domestosem??? Pomyśl a potem pisz!!! Kara powinna być jedna minimum 20 tysięcy złotych mandatu.

Jeremiasz, 31.05.2023 10:29

Co prawda w nieodpowiedni sposób ale jednak za umycie psa sprawa sądowa i groźba pozbawienia wolności do 3 lat... w jakim my gównianym państwie żyjemy.