Zamiast zabrać się do uczciwej roboty, ukradli 1400 litrów paliwa

, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2019 14:55, red
Dobra robota policji. Młodzi złodzieje długo nie nacieszyli się bezkarnością.
Zamiast zabrać się do uczciwej roboty, ukradli 1400 litrów paliwa
Wadowiccy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zamiast zabrać się do uczciwej pracy, postawili kraść. Jak podaje policja, włamali się do budynku gospodarczego, skąd ukradli łącznie 1400 litrów paliwa o wartości 7000 złotych. Do zdarzenia doszło na początku maja na terenie gminy Wadowice.

- Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 30 kwietnia br. sprawcy poprzez wyważenie drzwi dostali się do wnętrza budynku gospodarczego, skąd ukradli 300 litrów oleju napędowego ze zbiornika, który znajdował się w pomieszczeniu. Paliwo przelewali do pojemników, które również nie były ich własnością. Złodzieje wykorzystując fakt braku stałego dozorowania posesji przez właścicieli wrócili tam następnego dnia i ukradli jeszcze 1100 litrów paliwa - informuje Agnieszka Petek, rzecznik wadowickiej komendy.

8 maja 22 i 24-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży (art. 278 KK) oraz kradzieży z włamaniem (art. 279 KK), za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Paliwo częściowo zostało odzyskane.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mastka, 11.05.2019 06:47

Może planowali wycieczkę objazdową po Europie...

Keson, 11.05.2019 04:32

a na *uj im tyle paliwa?