reklama

Z busami nadal źle. Podczas kontroli wyszło mnóstwo uchybień

, Na sygnale, Wiadomości, 20.02.2019 13:30, red
Z busami nadal źle. Podczas kontroli wyszło mnóstwo uchybień
We wtorek (19.02) na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania wzmożone pn. Bus i Truck. W efekcie przeprowadzonych kontroli pojazdów przewożących osoby oraz towary ujawnili 75 wykroczeń, zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych, a w jednym przypadku nie dopuścili busa przewożącego osoby do dalszej jazdy.

- W ramach działań „Bus i Truck” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego swoją uwagę szczególnie koncentrowali na ciężarówkach oraz autokarach i busach przewożących osoby, jednocześnie nie pozostając bez reakcji na wykroczenia popełnione również przez pozostałych użytkowników dróg - informują policjanci.

W ciągu 16 godzin akcji policjanci szczegółowo skontrolowali 97 pojazdów sprawdzając m. in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny, układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenie, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe. Ponadto kontrolowali dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i ładunków, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku oraz przestrzeganie przez nich norm czasu pracy.

Efektem przeprowadzonych działań było ujawnienie 75 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 13 przekroczeń dozwolonej prędkości, 22 przypadków niewłaściwego stanu technicznego z czego w jednym przypadku bus zatrzymany do kontroli w Oświęcimiu na ulicy Chemików, przewożący pasażerów, nie został dopuszczony do dalszej jazdy z uwagi na uszkodzone elementy konstrukcji oraz pękniętą szybę czołową - informują policjanci.

Za ujawnione wykroczenia policjanci nałożyli 28 mandatów, sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych. Natomiast za drobniejsze wykroczenia kierowcy zostali pouczeni.

Policjanci zapewniają, że dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dalszym ciągu będą wyciągać konsekwencje wobec kierowców, którzy temu bezpieczeństwu zagrażają.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy