reklama

Wyprawa ratunkowa, pomocy potrzebowała turystka

, Na sygnale, Wiadomości, 03.05.2021 08:49,
Konieczna była ewakuacja poszkodowanej turystki.
Wyprawa ratunkowa, pomocy potrzebowała turystka
W niedzielę (2.05) przed południem ratownicy pełniący dyżur na Markowych Szczawinach otrzymali zgłoszenie o turystce potrzebującej pomocy w zejściu na Przełęcz Krowiarki w paśmie babiogórskim. Z informacji przekazanych ratownikom wynikało, że kobieta doznała urazu stawu skokowego i jest lekko wychłodzona.

- W rejon wypadku udał się zespół na quadzie, który na Górnym Płaju w okolicy Szerokiego Żlebu uległ awarii. Podjęto decyzję o wezwaniu wsparcia (ratowników Sekcji Babiogórskiej) oraz o dalszym przemieszczaniu się w kierunku poszkodowanej pieszo przez Perć Przyrodników. O godz. 12:00 trzech ratowników dotarło na miejsce wypadku. Zaopatrzyli uraz kończyny dolnej oraz zabezpieczyli poszkodowaną przed dalszym wychłodzeniem. Chwilę później dołączyli kolejni ratownicy, zespół rozpoczął sprowadzanie poszkodowanej. O godz. 12:50 turystka została ewakuowana na Przełęcz Krowiarki i dalej przetransportowana do Zawoi Widły - informuje GOPR Beskidy.

W wyprawie udział wzięło 11 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy