reklama

Wypadki rowerzystów w górach. GOPR apeluje o ostrożność

, Na sygnale, Wiadomości, 29.07.2020 11:00, PG
Można aplikację, która ułatwia precyzyjną lokalizację miejsca wypadku.
Wypadki rowerzystów w górach. GOPR apeluje o ostrożność

Jak informują ratownicy z GOPR Beskidy w poniedziałek (27.07.) doszło do wypadku rowerzysty w rejonie Gańczorki.

W wyniku upadku i uderzenia w pień drzewa mężczyzna doznał bolesnego urazu klatki piersiowej. Na miejsce wypadku wyjechał zespół ratowników. Z uwagi na trudnodostępny teren ratownicy rozdzielili się. Jeden z nich dotarł do ratowanego pieszo i udzielił mu pierwszej pomocy. Po pewnym czasie drugiemu ratownikowi udało się dojechać w pobliże wypadku karetką GOPR.

Z uwagi na długotrwały i trudny transport oraz stan osoby ratowanej, zdecydowano o zadysponowaniu śmigłowca LPR.

Do wypadku rowerzysty doszło też dzień wcześniej na górze Żar. Poszkodowany rowerzysta z urazem głowy oraz barku również został przekazany do śmigłowca LPR.

- Tylko w miniony weekend przeprowadziliśmy 11 akcji ratunkowych w górach. Duża część z nich, to wypadki rowerowe. Apelujemy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy tej bardzo szybko rozwijającej się aktywności górskiej. Warto też pobrać aplikację RATUNEK, która ułatwia nam precyzyjną lokalizację miejsca wypadku. – informuje GOPR Beskidy.

fot. Ł.Urbanek/GOPR Beskidy

Wczoraj ok. południa do CSR w Szczyrku dotarło zgłoszenie o wypadku rowerzysty w rejonie Gańczorki. W wyniku upadku i...

Opublikowany przez GOPR Beskidy Wtorek, 28 lipca 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy