Wypadki, promile. Weekend na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 03.08.2020 12:01, DK
Zdarzenia w Sułkowicach, Rzykach i Barwałdzie
Wypadki, promile. Weekend na drogach

W sobotę (1.08) Barwałdzie Dolnym policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, poruszającego się samochodem osobowym Nissan Micra. W chwili zatrzymania kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas drugiej próby, alkomat wykazał tendencję wzrostową.

Z kolei sobotę w nocy w Sułkowicach na ulicy Wspólnej do fosy wpadł samochód osobowy. Przybyli na miejsce funkcjonariusze odkryli, że pasażer (mąż kierującej) jest pod wpływem alkoholu. Według relacji sprawców zdarzenia, powodem zjechania pojazdu do przydrożnego rowu, było zaciągnięcie hamulca ręcznego przez pijanego pasażera w związku z kłótnią małżeńską.

- Funkcjonariusze nadal badają okoliczności zdarzenia oraz prawdziwość zeznań - informuje nas Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W niedzielę (2.08) również nie obyło się bez wypadków. W Rzykach k. Andrychowa około godziny 15.00 na os. Mydlarze, kierujący motocyklem KTM- mieszkaniec gminy Andrychów, zderzył się z samochodem osobowym marki Renault Clio. Motocyklista włączając się do ruchu otarł się o auto, zjechał na lewy pas i uderzył w drzewo.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący motocyklem nie posiadał żadnych uprawnień, co więcej miał orzeczony zakaz poruszania się pojazdami silnikowymi do 2023 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy