reklama

Wypadek na drodze Kęty - Andrychów. Przewrócona cysterna, droga zablokowana [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 13.08.2022 05:35, red
Do wypadku doszło w sobotę (13.08) po północy
Wypadek na drodze Kęty - Andrychów. Przewrócona cysterna, droga zablokowana [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Nawet do godzin popołudniowych w sobotę (13.08) zablokowana będzie droga krajowa nr 52 w Bulowicach, gdzie przed godziną pierwszą w nocy w okolicach remizy OSP miało miejsce zderzenie samochodu osobowego z cysterną typu silos. Doszło do wywrócenia ciężarówki.

Droga na odcinku od skrzyżowanie ul. Zamkowej z drogą krajową do cmentarza jest zablokowana. Wytyczony został objazd ulicą Stara Droga.


Przed południem przeprowadzona zostanie operacja postawienia na koła przewróconej cysterny.

Jak wstępnie ustalili policjanci doszło do zderzenia samochodu marki Skoda, którym kierował 43 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego z samochodem ciężarowym marki Volvo typu cysterna silos przewożącym cement, którym kierował 33 – letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego.

Do szpitala na badania zostali przewiezieni kierowca ciężarówki, kierowca skody oraz troje jego pasażerów - żona i dwoje dzieci w wieku 12 i 16 lat. W wyniku zdarzenia doznali jedynie stłuczeń.

- Na miejscu zdarzenia nadal pracują służby. Trwa przepompowywanie cementu. Trasa Kęty – Andrychów w Bulowicach jest zamknięta dla ruchu. Służby kierują objazdami - informowała po godz. 8 rano Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Prawdopodobną przyczyną kolizji było zaśnięcie kierowcy podczas prowadzenia pojazdu.

AKTUALIZACJA

- Niestety utrudnienia potrwają dłużej z uwagi na potrzebę ściągnięcia kolejnego specjalistycznego sprzętu - informowała w sobotę w południe policja.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy