Wypadek autokaru z Andrychowa na autostradzie

, Na sygnale, Wiadomości, 19.08.2020 13:40,
Przewoźnik jest z Andrychowa, natomiast kierowca jest mieszkańcem powiatu wadowickiego.

Wypadek autokaru z Andrychowa na autostradzie
Do wypadku doszło w sobotę (15.08) nad ranem na autostradzie A1 w pobliżu Tczewa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca na chwilę stracił przytomność, a wcześniej czuł ból w klatce piersiowej. W efekcie autokar w sposób niekontrolowany zjechał na prawe pobocze, przebił barierki ochronne i spadł ze skarpy, kilka razy koziołkował.


Autokarem podróżowało 30 osób – dzieci, młodzież i 8 opiekunów z Żabnicy (z zespołu Mały Haśnik z Żabnicy z powiatu żywieckiego). W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ciężko ranne, pozostałym osobom została udzielona pomoc medyczna. Poszkodowani trafili do szpitali w Gdańsku, Elblągu, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim.

Kierowca autokaru przebywa w szpitalu. Został objęty m.in. dozorem policyjnym.

Prokuratura w Gdańsku przedstawiła mu słyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Teraz grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, przewoźnik wynajęty przez wycieczkę z powiatu żywieckiego, pochodzi z Andrychowa, natomiast kierowca jest mieszkańcem powiatu wadowickiego.

Wstępnie ustalono, że pojazd był sprawny technicznie. Z informacji prokuratury wynika, że życiu żadnej z osób, które ucierpiały w wypadku, nie zagraża niebezpieczeństwo.

foto: Pomorski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 20.08.2020 05:43

Zarzuty bo kierowca zasłabła.Takie rzeczy tylko w państwie pis