Wymiana koła zakończona obywatelskim zatrzymaniem

, Na sygnale, Wiadomości, 19.11.2019 10:30,
Policjanci podkreślają wzorową postawę mieszkańca.
Wymiana koła zakończona obywatelskim zatrzymaniem

Jak informuje policja, wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kęt. Mężczyzna najpierw pospieszył z pomocą kierowcy, który złapał „gumę”, a kiedy zauważył, że jest on nietrzeźwy, uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił Policję.

- Do zdarzenia doszło w nocy z 16/17 listopada 2019 w Kętach na ulicy Żeromskiego. Wracający pieszo do domu 28 – latek zauważył samochód marki Mitsubishi, którego kierowca miał problem z odkręceniem przebitego koła. Mężczyzna natychmiast zaoferował swoją pomoc. W trakcie rozmowy, podczas wymiany koła Kęczanin wyczuł od kierowcy woń alkoholu. O swoim spostrzeżeniu natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 53 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, które wykazało 2 promile alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

- Na duże podziękowania zasługuje mieszkaniec Kęt, który chcąc pomóc kierowcy w kłopocie, jednocześnie pomógł w wyeliminowaniu drogowego przestępcy -podkreślają policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy