reklama
reklama

Wydrukował sobie pieniądze i... poszedł do Energy2000. Teraz posiedzi

Na sygnale, Wiadomości, 30.09.2020 21:00, red
Mężczyzna trafi za kratki.
Wydrukował sobie pieniądze i... poszedł do Energy2000. Teraz posiedzi
Karę 20 miesięcy więzienia usłyszał 26-letni Łukasz S., który - jak ustaliła prokuratura - wydrukował sobie w domu na drukarce sześć banknotów o nominale 100 zł i poszedł na imprezę.


Połowę wydrukowanych "pieniędzy" wydał w Klubie Energy2000 w Przytkowicach k. Kalwarii Zebrzydowskiej.

Mężczyzna przyznał się do winy. Dodatkowo ma zapłacić 1800 zł kosztów sądowych oraz 1600 zł prawnikowi klubu Energy 2000. Sąd zdecydował także o przepadku narzędzi służących do dokonania przestępstwa, czyli komputera, drukarki i nożyczek 26-latka. Wyrok jest prawomocny.

Zgodnie z art. 310 Kodeksu Karnego za podrabianie pieniędzy grozi od 5 do 25 lat więzienia, ale Sąd Okręgowy w Krakowie potraktował fałszerza łagodniej, uwzględniając jego dotychczasową niekaralności i przyznanie się do winy. Tak czy inaczej, mężczyzna trafi za kratki.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy