Wspólna akcja Straży Ochrony Kolei oraz Policji na przejazdach kolejowych

, Na sygnale, Wiadomości, 04.02.2019 12:30, DK
O co chodzi?
Wspólna akcja Straży Ochrony Kolei oraz Policji na przejazdach kolejowych

W poniedziałek (4.02) w powiecie wadowickim, trwa wspólna akcja Straży Ochrony Kolei oraz Policji w celu poprawienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Niefrasobliwi kierowcy, którzy nie dostosowali się do obowiązujących przepisów i nie zatrzymali się przed znakiem STOP, zostali ukarani mandatami. Tak było m.in. na przejeździe kolejowym przy ulicy Tkackiej w Andrychowie.

Akcja trwa cały dzień, nie wiadomo dokładnie na których przejazdach przeprowadzane będą kontrole.

- Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo w miejscach szczególnie niebezpiecznych dla kierowców - podkreślają policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budyn77, 04.02.2019 18:42

@django - to tak może prosto: przed przejazdami kolejowymi na szlaku kolejowym ustawione są wskażniki W6 dlatego maszynista musi dać sygnał Rp 1 "Baczność". (Trąbić) Uratowało to już wiele ludzkich istnień...

django, 04.02.2019 13:14

Niech trobią więcej :) Mnie zastanawia czy jadąc samochodem jakby ktoś trąbił między domami o godzinie 23ciej czy dostałby za to mandat.. Pociągi trąbią bez powodu - ja osobiście tego nie rozumie. To jest dla mnie zagadka którą może redaktor rozwiąże.