reklama

Wracał z rodziną z wypoczynku, zasnął za kierownicą

, Na sygnale, Wiadomości, 20.08.2021 18:20,
W związku z tym zdarzeniem policja ma apel do kierowców.
Wracał z rodziną z wypoczynku, zasnął za kierownicą

Jak już informowaliśmy, w czwartek (19.08) wieczorem służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Osieku na ulicy Przecznica, a której przyczyną - jak ustalili policjanci - było zaśnięcie kierowcy. Pomimo bardzo poważnych uszkodzeń samochodu, podróżująca nim rodzina wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

Policjanci ustalili, że 46 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, kierując samochodem marki Skoda Octavia stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jedni uszkadzając ogrodzenia dwóch posesji. W wyniku zdarzenia ani kierujący, ani też jego żona i 11 letni syn, nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

- Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi. W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, iż wracając z letniego wypoczynku zasnął za kierownicą - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć, choć do domu pozostało już niewiele kilometrów.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy