reklama

Wracają porody rodzinne w wadowickim szpitalu

, Na sygnale, Wiadomości, 22.07.2021 11:40, PG
Trzeba jednak spełnić pewne warunki.
Wracają porody rodzinne w wadowickim szpitalu

ZZOZ w Wadowicach poinformował, że z dniem 21 lipca 2021 roku wznawia porody rodzinne pod warunkiem spełnienia warunków bezpieczeństwa epidemiologicznego.

- W porodzie rodzinnym może uczestniczyć tylko jedna osoba.

- Uczestnictwo jest możliwe wyłącznie przy porodzie siłami natury.

- Osoba towarzysząca nie może mieć objawów grypowych tj. kaszlu, gorączki, duszności oraz musi spełniać przynajmniej jeden z warunków:

➡ posiadać zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciw COVID-19 - minimum 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki

➡lub posiadać zaświadczenie ozdrowieńca – do 3 miesięcy od zakończenia izolacji

➡lub posiadać ujemny wynik testu PCR Sars-Cov-2 – ważny 48 godzin.

Osoba towarzysząca zobowiązana jest do wypełnienia ankiety epidemiologicznej (można ją pobrać ze strony www lub odebrać osobiście z portierni przy wejściu do szpitala). Ankietę wraz z zaświadczeniami (o szczepieniu lub ozdrowieńca lub ujemnym wyniku PCR) należy przekazać przez rodzącą personelowi oddziału i oczekiwać na decyzję przekazaną drogą telefoniczną.

Osoba towarzysząca wchodzi na oddział przez boczną klatkę schodową w pawilonie E (Zakład Rehabilitacji), dbając o zachowanie bezpiecznego dystansu oraz częstą dezynfekcję rąk. Bezwzględnie stosuje się do poleceń personelu.

Osoby niespełniające powyższych warunków, nietrzeźwe lub pod wpływem środków psychoaktywnych nie będą mogły uczestniczyć w porodzie. Szpital przypomina o bezwzględnym zakazie palenia na terenie szpitala.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy