reklama

Wpadli kolejni piraci drogowi

, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2021 13:10,
W powiecie wadowickim trzech kolejnych kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości.
Wpadli kolejni piraci drogowi
Od piątku policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.


W piątek (7.05) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który w Choczni pędził z prędkością 123 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Z kolei w sobotę (8.05), w Babicy „wpadł” kierujący hondą, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 108 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Za dużo na liczniku miał również kierowca bmw, który w Brodach jechał z prędkością 106 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h.

- Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych. Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi - mówi mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policja przypomina, że jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy