reklama

Włamywacze wracali z nocnych łowów, zostali zatrzymani przez policję

, Na sygnale, Wiadomości, 30.09.2019 11:20,
Nad ranem zostali skontrolowani przez patrol policji.
Włamywacze wracali z nocnych łowów, zostali zatrzymani przez policję
Kalwaryjscy policjanci przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom, którzy jednej nocy włamali się do sklepu spożywczego na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz gminy Skawina. Ich łupem padł alkohol, papierosy oraz pieniądze. Teraz sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Jak informuje policja, 25 września policjanci pełniący nocną służbę na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, około godz. 4:00 skontrolowali zaparkowany na poboczu samochód oraz wylegitymowali dwóch stojących obok niego mężczyzn.

W pojeździe mundurowi ujawnili alkohol, papierosy i pieniądze, a także łom oraz kominiarki. 33 i 39-latek zostali przewiezieni do komisariatu celem wyjaśnienia pochodzenia zabezpieczonych przedmiotów.


W trakcie trwających czynności dyżurny kalwaryjskiej jednostki ustalił, że w godzinach nocnych doszło do włamania w jednym ze sklepów na terenie gminy. Łupem złodziei padł alkohol, papierosy oraz 250 złotych. Łączna wartość strat została wyceniona na kwotę 1450 złotych.

Ponadto jak ustalił funkcjonariusz, tej samej nocy doszło również do kradzieży z włamaniem na terenie Skawiny. Według ustaleń, sprawcy ukradli z placówki handlowej gotówkę (50 złotych). Jak się okazało związek z włamaniami i kradzieżą miał 33-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego oraz 39-latek z powiatu wielickiego. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Sprawcom przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. W czwartek (26 września br.)

Prokurator Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

źródło: policja


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy