reklama

Włamują się do domów, kiedy domownicy śpią!

Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2021 10:45,
Tak działają złodzieje metodą "na śpiocha”.
Włamują się do domów, kiedy domownicy śpią!
Policja z Suchej Beskidzkiej ostrzega przed nowym sposobem włamań w naszym regionie. Złodzieje działają pod osłoną nocy. W czasie naszego snu wchodzą do domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty. To sposób działań złodziei, określany metodą „ na śpiocha”. Ostatnio suska Policja odnotowała jeden przypadek tego typu kradzieży.

W nocy 23 maja 2021r. około godz. 2:00, w miejscowości Zawoja nieznane dotąd osoby usiłowały dokonać kradzieży metodą „na śpiocha”.

- Osoby te weszły na teren posesji, a następnie do otwartego domu, gdzie wykorzystując sen domowników dokonali penetracji pomieszczeń mieszkania oraz stojących przed domem również niezamkniętych samochodów. Złodzieje przygotowali sobie do wyniesienia sprzęty na ogólną wartość kilku tysięcy złotych. Jednak nie zdołali niczego zabrać, gdyż zostali spłoszeni przez domowników - relacjonują policjanci.


Policja prowadzi działania zmierzające do ustalenia sprawców.

Policja radzimy, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi. Sprawcy włamują się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien lub drzwi balkonowych. W okresie letnim, z uwagi na wysokie temperatury, większość okien i drzwi balkonowych jest uchylona, co ułatwia im wejście do naszego domu. Włamywacze z reguły działają między godz. 2 a 5 w nocy - w porze najmocniejszego snu mieszkańców.

Co możemy zrobić, aby utrudnić działanie włamywaczowi?

- zawsze zamykaj drzwi i zabezpiecz okna oraz wejścia balkonowe tak, aby nie były one łatwe do otwarcia,
- nigdy nie powierzaj kluczy osobom obcym, mało znanym, uświadom swoje dzieci, aby również nikomu nie udostępniały kluczy do mieszkania,
- jeżeli zauważysz podejrzane osoby w twoim otoczeniu poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policji pod nr 112,
- po wejściu do domu zamknij za sobą drzwi i nigdy nie zostawiaj dokumentów i kluczy do samochodu w przedpokoju,
- zamontuj system alarmowy, który w znacznym stopniu zniechęci rabusia do działania,
- jeżeli posiadasz cenne przedmioty np. dzieła sztuki oznakuj je w dyskretnym miejscu, w przypadku utraty będzie łatwiej je zidentyfikować,
- jeżeli posiadasz psa, zwracaj uwagę na zachowanie swojego czworonogiego przyjaciela – jego nerwowe zachowanie może sygnalizować, że dzieje się coś niebezpiecznego.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy