reklama

Włamanie do mieszkania w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 12.07.2022 21:00, DK
Uważajcie na swój dobytek.
Włamanie do mieszkania w Andrychowie

W weekend doszło do włamania do jednego z mieszkań przy ulicy Lenartowicza w Andrychowie. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do mieszkania na ul Lenartowicza w Andrychowie. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców - informuje oficer prasowy KPP w Wadowicach asp. Agnieszka Petek.

Sezon wakacyjny w pełni. To wiąże się z niebezpieczeństwem włamania do domu/mieszkania. Policja apeluje o ostrożność. Złodzieje często obserwują nieruchomości, do których planują się włamać, wyczekując odpowiedniego momentu. Podejmują działania wtedy, kiedy właścicieli nie ma przez dłuższy czas w domu, czyli właśnie w okresach wakacyjnych/świątecznych.

Policjanci informują, aby w czasie wyjazdu nie dawać włamywaczom pretekstu. Zwłaszcza, aby nie zamieszczać na facebooku zdjęć z aktualnego miejsca pobytu, bo to jasny sygnał dla złodzieja, że dom/mieszkanie może być puste. Warto także kupić choćby w zwykły programator czasowy, który będzie nam uruchamiał np. lampkę w chociaż jednym pomieszczeniu w godzinach nocnych. Takie urządzenie kosztuje kilkadziesiąt złotych, a może działać prewencyjnie na złodzieja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy