Wielkie manewry strażaków [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 15.10.2017 09:40,
Ćwiczenia były tak bardzo realistyczne, że postronni zatrzymywali się często przy drodze, aby pomóc poszkodowanym w symulowanych wypadkach.
Wielkie manewry strażaków [FOTO]

W sobotę (14.10) w Kętach, zorganizowane zostały zorganizowane ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Kęty. Strażacy ochotnicy ćwiczyli udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Czekały na nich cztery symulowane zdarzenia umiejscowione na terenie dzielnicy Kęt – Podlesia.

Ćwiczenia były bardzo realistyczne, świetnie przygotowane, za co należą się wielkie brawa dla OSP Kęty Podlesie, posiadającą Grupę Ratownictwa Medycznego.
Symulacje wypadków były tak szczegółowo odwzorowane, że postronni zatrzymywali się często przy drodze aby pomóc poszkodowanym w symulowanych wypadkach.

Druhowie z jednostek OSP ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadku samochodowego w którym ucierpiało kilka osób, pomoc osobie której w wypadku przy wycince drzew została amputowana dłoń, udzielanie pierwszej pomocy topielcowi oraz najbardziej wymagający i najcięższy sprawdzian, czyli pierwsza pomoc kilku tygodniowemu dziecku.

Strażacy sprawdzili się świetnie, nad przebiegiem ćwiczeń czuwali strażacy z PSP Oświęcim, oraz ratownicy medyczni.
Podczas symulacji udzielania pierwszej pomocy druhowie z OSP korzystali z zakupionych w ramach programu „Bezpieczna Małopolska” pięciu urządzeń AED.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy