reklama
reklama

Wielki pocisk artyleryjski na polu

Na sygnale, Wiadomości, 08.03.2019 11:30,
To już trzecie takie zdarzenia w ciągu jednego dnia.
Wielki pocisk artyleryjski na polu
Jak informuje policja, w czwartek około godz. 14:30 jeden z mieszkańców natrafił na niewybuch, który znajdował się na polu uprawnym w Kleczy Dolnej.

Mężczyzna o znalezisku natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, który skierował na miejsce policjantów i powiadomił saperów z 16 Batalionu Desantowo – Szturmowego w Krakowie. Pocisk artyleryjski długości około 55 cm, ważący około 30 kg znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców.

Wadowiccy funkcjonariusze zabezpieczyli teren, a w dniu dzisiejszym saperzy zabrali znalezisko i przetransportowali celem neutralizacji.

W czwartek to był już trzeci niewybuch wykopany w powiecie wadowickim.


foto: policja

Zobacz także

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 08.03.2019 17:49

Bez paniki ! Oglądałem program w TV na temat niewybuchów odkopywanych na terenach działań wojennych pierwszej wojny światowej . Jeżeli tam rolnik odkopuje niewypał postępuje według takich procedur. Niewypał ma opukać z nagromadzonej ziemi , następnie sam ma przetransportować w pobliże swojego gospodarstwa. Obok stodoły znajduje się zwykły pojemnik druciany na niewypały. Tam składuje wszystkie "znaleziska" ze swojego pola. Co pewien czas (chyba raz w miesiącu) do rolnika przyjeżdżają saperzy i zabierają niewypały.

oshin22, 08.03.2019 12:48

Rozumiem, że Ktoś sam "zabezpieczył" ten niewybuch wynosząc go w cholerę, żeby policja i saperzy nie zdążyli... :) Jak u Bareji xD