reklama
reklama

Więcej kontroli maseczek? Policja zapewnia, że nie, ludzie obserwują co innego

Na sygnale, Wiadomości, 13.10.2021 15:40, eł
Choć nadal trzeba nosić maseczki w sklepach, urzędach, kinach, autobusach i innych obiektach zamkniętych, wiele osób już tego nie przestrzega.
Więcej kontroli maseczek? Policja zapewnia, że nie, ludzie obserwują co innego

Wszystko też wskazuje na to, że policja ostatnio z większym zapałem wyłapuje tego typu przypadki, ponieważ znacznie łatwiej natknąć się na kontrolę niż miesiąc czy dwa temu. Jednak funkcjonariusze zaprzeczają, jakoby nasilili działania pod tym kątem...

Czwarta fala pandemii jest już faktem, ale mimo to nie brak jest osób, które lekceważą obowiązujące obostrzenia. Mało kto nadal korzysta z dostępnych w placówkach handlowych i obiektach użyteczności publicznej płynów do dezynfekcji rąk, wielu nie zakłada maseczek wchodząc do miejsc, gdzie ich noszenie jest konieczne. Obsługa sklepów próbuje z tym walczyć, ale z marnym skutkiem. Kierowcy busów nawet już nie reagują na widok pasażerów z odsłoniętymi ustami i nosem. Sami też często jeżdżą bez maseczek na twarzach.


Wydaje się, że policjanci są świadomi tej sytuacji, bowiem w ostatnich dniach łatwiej jest natknąć się na nich w placówkach handlowych. A raczej tuż przed drzwiami do nich. Na przykład w Wadowicach funkcjonariusze zatrzymują się przed wejściem i wyłapują osoby, które wychodzą ze sklepu bez maseczek na twarzach. Ale sami mundurowi zaprzeczają, by nasilili w ostatnim czasie kontrole przestrzegania przepisów w tym zakresie.

- Odkąd weszły w życie obostrzenia, policjanci kontrolują pod tym kątem placówki służby zdrowia i handlowe oraz inne miejsca. Te kontrole są realizowane regularnie od początku pandemii, nie ma teraz żadnej nasilonej akcji – zapewnia aspirant Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Dokładnie tak samo wypowiada się jej kolega po fachu z suskiej komendy - aspirant sztabowy Wojciech Copija. - Od kiedy panuje pandemia, policja prowadzi kontrole przestrzegania przepisów sanitarnych, począwszy od ulicy po miejsca użyteczności publicznej czy sklepy. Być może ludzie są teraz bardziej na to wyczuleni, stąd wrażenie, że takich działań jest więcej. Ale kontrole nie są teraz nasilone, wyglądają tak samo od samego początku pandemii – twierdzi rzecznik prasowy suskiej policji.


Foto: Pexels

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 14.10.2021 12:35

Cyrk będzie trwał dopóki nie odusniemy od władzy PiS, PO, SLD i wszystkie pochodne socjalistyczne partie. Pandemia to wiwlka światowa ściema. Chyba każdy kto ma Mózg to zauważył... Covid ma umieralność na poziomie grypy sezonowej. Zamykanie hoteli, a pozwalanie na funkcjonowanie supermarketom, nie ma nic wspólnego z walką z wirusem. Szczepionki nie działają. A segregacja to zmuszanie obywatelu do szczepienia czymś co nie wiadomo co powoduje... Najwyższy czas się obudzić i wyłączyc telewizor!

roch, 13.10.2021 19:04

No tak trzeba zarobić na swoje podwyżki

ƅarte, 13.10.2021 17:53

Czyli @tomekx jakbym rządziło PO z tobą na czele to maseczek, szczepionek itd. by nie było ?

tomekx, 13.10.2021 16:48

Widocznie część społeczeńatwa chce aby cyrk w Polsce był skoro glosują na PIS

slawek.n, 13.10.2021 16:02

Może skończymy już z tym całym cyrkiem? Maseczka ma chyba tylko dwie funkcje - chroni od mandatu i od zapomnienia że istnieje straszna "pandemia".