Wąż w domu! Strażacy interweniowali

, Na sygnale, Wiadomości, 11.08.2019 14:00, PG
Do zdarzenia doszło w niedzielę w Bulowicach.
Wąż w domu! Strażacy interweniowali
To już kolejna taka interwencja druhów z OSP Bulowice tego lata. W niedzielę (11.08.) po godz. 11:00 strażacy zostali zaalarmowani o wężu, który pełza po jednym z budynków mieszkalnych na ul. Dębina w Bulowicach. Gad schował się przed mieszkańcami za meblami. Został złapany i bezpiecznie przetransportowany do lasu.
Na miejsce przyjechała też policja.


XXX

Zaskroniec nie jest wężem jadowitym ale w każdym przypadku spotkania tego stworzenia należy się oddalić. Zaskrońca bowiem można łatwo pomylić ze żmiją zygzakowatą, która już jest jadowita.

Żmije najczęściej znajdują się w wysokiej trawie, na słonecznej polanie lub w lesie.

Przede wszystkim nie wolno brać pod żadnym pozorem żmij do ręki. Żmije są płochliwe i raczej wycofują się w trakcie spotkania z człowiekiem, jednakże zaskoczone mogą ukąsić. W takim przypadku należy szybko udać się do lekarza. Jadu żmij nie wolno wysysać.

Oba gatunki występują w naszym regionie.

foto: OSP Bulowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 11.08.2019 16:03

normaaalnie aż wzruszyłem sie tym ... "problemem" :D