reklama

Wakacyjny gang. Policja zatrzymała trzech nastolatków

, Na sygnale, Wiadomości, 19.07.2021 12:57,
Policjanci zatrzymali 18-latka, który włamywał się się do baków samochodów i kradł paliwo. W tym czasie, na czatach stał 14 -latek oraz 16-latka.
Wakacyjny gang. Policja zatrzymała trzech nastolatków
Policjanci z wadowickiej komendy Policji w ciągu ostatnich tygodni otrzymali sześć zgłoszeń dotyczących kradzieży paliwa z pojazdów zaparkowanych na osiedlowych parkingach w Wadowicach.

Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, sprawca wywiercał wkrętarką bądź innym ostrym narzędziem otwór w baku, a następnie spuszczał z niego paliwo. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 5200 złotych. W wyniku podjętych czynności kryminalni ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się być nim 18-letni mieszkaniec gminy Andrychów, który na początku lipca br. został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Mężczyźnie przedstawiono sześć zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że podejrzanemu pomagały dwie osoby nieletnie, które stały na czatach w chwili, gdy on kradł paliwo. Był to 14-letni wadowiczanin oraz 16-letnia mieszkanka gminy Wadowice, którzy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Okazało się także, że 18-latek na swoim koncie ma również kradzież paliwa z innych samochodów, dlatego też policjanci zwracają się z prośbą o zgłaszanie się do wadowickiej komendy wszystkich osób pokrzywdzonych w celu złożenia zawiadomienia w tej sprawie.

Ponadto mieszkaniec gminy Andrychów przyznał się również do kradzieży felg aluminiowych, które następnie miał sprzedawać w punktach złomu.
Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy