W ubiegłym roku andrychowska policja wystawiła mandaty na 170 tys. zł

, Na sygnale, Wiadomości, 30.07.2018 20:55, PG

Zobaczcie dane dotyczące różnych przestępstw, które miały miejsce w ubiegłym roku w gminie Andrychów.

W ubiegłym roku andrychowska policja wystawiła mandaty na 170 tys. zł

Jak wynika z danych podanych przez komisariat policji w Andrychowie w ubiegłym roku wszczęto 503 postępowania dotyczące przestępstw, przy 593 postępowaniach w roku poprzednim, co daje tendencje spadkową.

Dominujące przestępstwa dotyczyły posiadania i udzielania narkotyków, kradzieży pieniędzy czy telefonów komórkowych a także włamań do samochodów i mieszkań.

Dodatkowo dużym zagrożeniem byli oczywiście pijani kierowcy i wypadki drogowe. W 2017 roku wszczęto 108 postępowań w tych sprawach.

Jeśli chodzi o kradzieże to od kilku lat utrzymuje się raczej spadkowy trend. W 2015 roku liczba tych przestępstw wynosiła 100, by w roku kolejnych spaść do 81 a 2017 roku – do 58. Policjanci mogą się także pochwalić znaczną wykrywalnością kradzieży z włamaniem, która w ubiegłym roku była najwyższa od 7 lat. Jeśli chodzi o rozboje i wymuszenia, to była tylko jedna taka sprawa. Wszczęto też 2 postępowania w sprawie kradzieży samochodów. Funkcjonariusze mają także 100 % wykrywalność sprawców bójek i pobić, choć w statystykach policyjnych było ich tylko 3 w ubiegłym roku.

W kategorii przestępstw narkotykowych stwierdzono 153 czyny i zabezpieczono 868, 51 g narkotyków. Wyeliminowane środki zostały usunięte z obrotu.

W 2017 roku ukarano mandatami karnymi 822 sprawców wykroczeń na kwotę prawie 170 tys. zł. Wobec 251 sprawców wykroczeń skierowano wnioski do Sądu o ukaranie.

W 2017 roku na terenie gminy Andrychów doszło do 25 wypadków drogowych, podczas których zostało rannych 31 osób a 3 zginęły. Odnotowano 197 kolizji.

Reasumując, w 2017 roku po raz kolejny wzrosła ogólna wykrywalność sprawców przestępstw do wartości nienotowanej od wielu lat - to jest prawie 81 % ( 2016 – 72%, 2015 – 66%). Są to wyniki wyższe od średniej powiatowej.

Straż Miejska

Z kolei Straż Miejska najwięcej interwencji odnotowała jak zwykle w samym mieście i było ich 1475, następnie w Sułkowicach 91, Targanicach - 84 i w Inwałdzie 69.

Najczęściej były to interwencje dotyczące bezpieczeństwa w komunikacji, kolizji pojazdów ze zwierzętami, zwierząt pozostawionych bez nadzoru, zakłóceń ładu i porządku publicznego, spalania odpadów czy spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Najbardziej aktualny temat dotyczący strażników miejskich to opieka nad bezdomnymi psami. W 2017 roku funkcjonariusze interweniowali 220 razy wobec bezpańskich psów stwarzających zagrożenie.

Bezdomne zwierzęta po wyłapaniu trafiają do gabinetu weterynaryjnego w Wieprzu, gdzie otoczone są opieką a następnie odbierane są przez właścicieli lub przekazywane do schroniska w Cieszynie. W ubiegłym roku wyłapano na terenie gminy Andrychów 88 psów i 23 koty. Wyłapywaniem zajmowała się firma „Eskalibur” z Andrychowa.


Według policyjnych statystyk stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy utrzymywany jest w zadowalającym poziomie. A czy mieszkańcy Andrychowa czują się bezpiecznie?


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wzroczyny16, 31.07.2018 11:36

Joł g tj f tv

`, 31.07.2018 08:56

"Na początku lipca złożył rezygnację z członkostwa w PiS oraz z pełnienia wszystkich funkcji partyjnych - poinformowała Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS, prezes Zarządu Okręgowego we Wrocławiu.W poniedziałek w południe Jacek A. złożył również rezygnację z funkcji prezesa Centrozłomu." ................ U was Totlanych nieudaczników dostałby pewnie nagrodę + zegarek :-0

`, 31.07.2018 08:51

Nie wiem co ten pełowiec wyprawia ?