W sobotę duże utrudnienia na drogach regionu

, Na sygnale, Wiadomości, 03.08.2019 12:20,
Przypominamy o sobotnich (03.08.) utrudnieniach drogowych w Wadowicach, Lanckoronie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tomicach i Ryczowie.
W sobotę duże utrudnienia na drogach regionu

W sobotę, 3 sierpnia 2019 roku, na trasie Kraków – Kraków przez powiat wadowicki rozgrywany będzie I etap wyścigu kolarskiego pod nazwą „76. TOUR DE POLOGNE".

Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu ma długość 47,55 km i biegnie na odcinku od granicy z powiatem myślenickim drogą powiatową nr 1727K przez miejscowość Jastrzębia – Lanckorona, następnie drogą powiatową nr 1728K przez Rynek w Lanckoronie do Brodów, gdzie wyścig skręca w prawo i drogą powiatową nr 1707K prowadzi w kierunku drogi krajowej nr 52, a następnie przez Kalwarię Zebrzydowską w kierunku Wadowic.

W Wadowicach trasa wyścigu przebiega ul. Konstytucji III Maja – Lwowska – Plac Jana Pawła II – Mickiewicza – Batorego – Piłsudskiego – Wojska Polskiego, kierując się dalej drogą krajową nr 28 przez miejscowość Tomice. Następnie trasa wyścigu prowadzi drogą powiatową 1768 przez miejscowość Wyźrał, po czym skręca w lewo w drogę powiatową nr 1772 przez miejscowość Ryczów, gdzie wyjeżdża na drogę krajową nr 44 w Ryczowie, a następnie drogą powiatową nr 1772K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocicie.

Wjazd wyścigu na teren powiatu wadowickiego planowany jest około godz. 16:20, a jego wyjazd około godz.17:50. Wjazd kolumny reklamowej poprzedzającej wyścig na terenie naszego powiatu planowany jest około godz. 15:50.

W związku z powyższym 3 sierpnia br. przewidywane będą utrudnienia, w godz. 16:00 do 17:00 na terenie Wadowic (na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego) drogi zostaną zablokowane.


ETAP 1
3 sierpnia (sobota) ETAP 1 – KRAKÓW - KRAKÓW / 136 KM
76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania krótki, szybki i dynamiczny etap o długości 136 kilometrów. Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – Lanckorona, Bachowice, Kaszów. Na trasie znajdują się także trzy Lotne Premie LOTTO – Myślenice, Czernichów i Kraków. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda.

Po godzinie 17:00, zaraz po wadowickiej części wyścigu Tour de Pologne, na płycie wadowickiego rynku będzie można zobaczyć w akcji lokalnych kolarzy. Zawodnicy z klubu Kramarczyk Team zaprezentują nam widowiskowy pokaz, promujący zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata do lat 16 w trialu, które w tym roku odbędą się w Wadowicach – w dniach 9-11 sierpnia.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy