reklama

W ostatniej chwili uratowano seniorkę. Mogła się zaczadzić

Na sygnale, Wiadomości, 08.03.2022 12:45,
Sąsiedzi oraz służby ratunkowe zdążyli z pomocą seniorce podtrutej tlenkiem węgla.
W ostatniej chwili uratowano seniorkę. Mogła się zaczadzić

Kilka dni temu służby ratunkowe zostały powiadomione przez operatora numeru alarmowego 112 o potrzebie podjęcia pilnej interwencji w jednym z domów w Zatorze. Ze zgłoszenia sąsiadów wynikało, że 72 – latka, która powinna być w domu nie otwiera drzwi.

W kilka chwil służby były na miejscu. Strażacy wyważyli drzwi do domu. Po wejściu do wnętrza okazało się, że seniorka leży na łóżku i choć przytomna straciła świadomość w wyniku podtrucia tlenkiem węgla ulatniającego się z pieca kaflowego. Badanie jego stężenia w powietrzu wykazało 110 ppm. 72 – latce natychmiast udzielono pierwszej pomocy. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na leczenie do szpitala.

Policjanci ustalili dane krewnych seniorki, a następnie powiadomili ich o zdarzeniu oraz fakcie umieszczenia starszej pani w szpitalu.

Strażacy przypominają: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje, że dzieje się coś niedobrego.

Dlatego też, aby zadbać o bezpieczeństwo domowników takie urządzenia należy zamontować w pomieszczeniach, gdzie jest otwarte spalanie, a więc np. w łazience, w kuchni oraz pomieszczeniach ogrzewanych piecami.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy