reklama

W lasach ruszą masowe kontrole kierowców quadów i motocykli crossowych

, Na sygnale, Wiadomości, 23.10.2021 09:13, red
Takie są ustalenia piątkowej narady w magistracie w Andrychowie.
W lasach ruszą masowe kontrole kierowców quadów i motocykli crossowych
W piątek (22.10) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie odbyło się spotkanie w sprawie podjęcia działań, aby ograniczyć zakłócanie porządku i ciszy w lasach przez kierowców quadów i motocykli crossowych. Poinformowały o tym urzędowe nowiny Andrychowskie

To już drugie takie spotkanie w ostatnich latach w urzędzie. Poprzednie - jak widać - nie przyniosło większych efektów.

Zdaniem wiceburmistrza Wojciecha Polaka problem się nasila. Z tą różnicą, że ostatnio zauważono że po lasach jeździ miej quadów, a więcej motocykli crossowych. Mieszkańcy na własną rękę próbują z tym walczyć. Docierają informacje, że niektórzy zastawiają na kierowców niebezpieczne pułapki.


Teoretycznie w statystykach policyjnych nasilenia zjawiska nie widać, ponieważ od wakacji policja odebrała jedynie 9 zgłoszeń od mieszkańców i turystów o zakłócaniu porządku i spokoju w lasach przez kierowców motocykli i quadów.

Problem bez wątpienia jest. Efektem piątkowego spotkania są ustalenia, że na wiosnę policja ma nasilić kontrole na szlakach górskich i leśnych. Andrychowscy policjanci mają patrolować teren na quadach (wcześniej muszą je pożyczyć z innych jednostek). Być może do akcji wykorzystany zostanie także dron.

Ponadto ma się pojawić więcej znaków informujących o zakazie wjazdu na tereny leśne.

To czego w Andrychowie dopiero się uczą już dawno praktykowane jest m.in. po śląskiej stronie Beskidów. Tam policja we współpracy ze strażą leśną regularnie organizuje tego typu kontrole.


foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 24.10.2021 09:05

@PATRZKKK ENDURO Jak to taki mega biznes to już pisałem co można zrobić.Poziomu zdrowia mieszkańców gminy tym raczej nie podniesiesz możesz je nawet pogorszyć.Poza tym jakoś nikt nie pali się do takiego biznesu bo raczej oznacza on kłopoty niż zyski.No i teraz jazda jest gratis do momentu mandatu.

PATRZKKK ENDURO, 23.10.2021 18:47

a moim zdaniem Gmina powinna inwestować w sporty Mieszkańców NP:tor moto cross mega dużo pieniędzy na tym można zarobić i taki tor się mega zwróci a można by było robić wyścigi ,turnieje itp. A chciałbym wspomnieć ze najbliższy tor od Andrychowa jest 400km Moim zdaniem najlepiej wybudować tor i nikt by problemu nie miał lub żwirownia.... a mieszkańcy nie którzy to JE$#%^ debile wieszają linki śmierci !!! a niektórzy do nas machają i dzieci chcą zdj itp więc nie rozumiem tej agresji u innych najbardziej niszczą samochody który się zakopują itp!

cath, 23.10.2021 13:55

I bardzo dobrze.Natomiast @ pietras04 prosta sprawa kupujesz kawał lasu budujesz tor odpowiednio zabezpieczony i kasujesz chętnych za jazdę .Nie za bardzo rozumiem role miasta czy gminy przy tym.Miasto powinno inwestować w sporty poprawiające jakość zdrowia , w przypadku sportów motorowych tego jakoś nie widze chyba ze to adrenalina i hałas uszkadzający słuch o następstwach ewentualnych wypadków nie wspomnę.Pomyślałeś kto bierze odpowiedzialność jeśli jakiś quadowiec wjedzie w drzewo albo się wywróci?

PIETRAS04, 23.10.2021 11:40

Wy lepiej na tych spotkaniach pomyślcie jak rozwiązać ten problem bo karanie to nie rozwiązanie.To sport jak każdy inny narciarstwo,bieganie,pływanie,piłka nożna.Jeśli producenci sprzętu sportowego coś produkują to znaczy że ludzie tego używają.I pod te sporty buduje się obiekty itp. To tak samo działa z producentami motocyklami qładów itp. To rozwijający się sport i jest coraz większe zainteresowanie.Z tego co wiem to w Andrychowie działał klub motocyklowy i nawet mieli swój tor ale podobno miasto nic z tym nie robiło by im pomóc to utrzymać.Młodzież coraz częściej szuka ekstremalnych sporów i będzie to narastać.A drugi temat to rozjeżdżanie lasów przez nich ? Przecież każdy kto chodzi po górach to widzi jak głęboko postępuje wycinka drzew i jak maszyny zostawiają po sobie zniszczenia.