reklama

W górach fatalne warunki, a niektórzy turyści narażają życie swoje i innych

, Na sygnale, Wiadomości, 06.02.2023 08:35,
Tylko w weekend miało miejsce kilka akcji poszukiwawczo-ratowniczych.
W górach fatalne warunki, a niektórzy turyści narażają życie swoje i innych
Mimo ostrzeżeń, że w górach panują fatalne warunki a w niektórych miejscach pokrywa śnieżna przekracza metr, nie brakuje śmiałków, którzy w weekend wybrali się na Babia Górę i potrzebowali pomocy.

W niedzielę (5.02) rano ratownicy babiogórskiej sekcji GOPR ratowali turystów, którzy dzień wcześniej schodząc z Babiej Góry stracili orientację w terenie. Noc spędzili w śnieżnej jamie. W niedzielę rano wezwali pomoc. Przed południem zostali sprowadzeni przez ratowników w bezpieczne miejsce.


W niedzielę w tym rejonie Beskidów miało miejsce jeszcze kilka kolejnych akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Wieczorem ratownicy ruszyli na pomoc mężczyźnie, który utknął po słowackiej stronie. Udało się go uratować. Okazało się, że kilka dni wcześniej był w podobnej sytuacji – również potrzebował pomocy GOPR, ale jak widać - niewiele go to nauczyło.

W niedzielę goprowcy poszukiwali także dwóch innych turystów, którzy również opadli z sił, stracili orientację w terenie i nie byli w stanie bezpiecznie wrócić. W akcjach poszukiwawczo-ratowniczych uczestniczyło 30 ratowników GOPR.

- Apelujemy o zaniechanie wędrówek górskich z powodu ekstremalne trudnych warunków atmosferycznych. Pokrywa śniegu wynosi ponad 100 cm, ciągle wzrasta a lokalnie zaspy sięgają 2 metrów. Szlaki są całkowicie zasypane a dotarcie do osób potrzebujących pomocy bardzo trudne - informuje GOPR Beskidy.

foto: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy