reklama

W drodze na służbę policjant zatrzymał poszukiwanego listem gończym

, Na sygnale, Wiadomości, 19.03.2019 11:40, red
41-letni mężczyzna trafił do więzienia na pół roku.
W drodze na służbę policjant zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Jak informuje policja, 13 marca w Kętach policjant referatu kryminalnego Komisariatu Policji w Kętach w drodze na służbę zatrzymał mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu listem gończym. 41 – letni mieszkaniec gminy Kęty od blisko od dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w obawie przed grożącą mu karą więzienia za niealimentację.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w Kętach tuż po godzinie 12.00. Jadący na popołudniową służbę policjant pionu kryminalnego na parkingu znajdującym się przy dworcu PKS zauważył wsiadającego do samochodu poszukiwanego 41–letniego mężczyznę.


- O powyższym fakcie funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego komisariatu, po czym pojechał za poszukiwanym, który kierował się na drogę wojewódzką prowadzącą w kierunku powiatu wadowickiego. Po chwili już na terenie Bulowic poszukiwany skręcił w jedną z bocznych uliczek, więc policjant wyprzedził go, po czym zwolnił i zablokował drogę swoim pojazdem. Następnie zachowując względy bezpieczeństwa dokonał zatrzymania poszukiwanego, którego przekazał kolegom z patrolu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimu.

Zatrzymany 41 – latek jeszcze tego samego dnia został osadzony w jednym z zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

Z kolei 18 marca o godzinie 17.50 w Bulowicach na ulicy Zamkowej dzielnicowy zauważył jadącego slalomem motorowerzystę. Jak się okazało kierowca junaka 39 – letni mieszkaniec Gminy Kęty wsiadł na skuter mając w organizmie 0,81 promila alkoholu.

Natomiast 16 marca o godzinie 18:30 w Bulowicach na ulicy Bielskiej w ręce dzielnicowego wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości 38 – letniego mieszkańca Bulowic, wykazało 0,60 promila alkoholu.

- Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze, grozi mandat, grzywna oraz zakaz kierowania - podkreślają policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy