reklama

Uwaga ograniczenie prędkości! Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Na sygnale, Wiadomości, 22.02.2021 14:31,
Od piątku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali prawa jazdy czterem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy zlekceważyli prawo. Kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
Uwaga ograniczenie prędkości! Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

W piątek na ulicy Wadowickiej w Inwałdzie uprawnienia do kierowania pojazdami stracił kierujący audi, który miał na liczniku 112 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, oraz kierujący fiatem, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 113 km przy dozwolonej „sześćdziesiątce”.

Z kolei w sobotę, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który pędził przez Inwałd z prędkością 103 km/h.

Natomiast wczoraj w Andrychowie „wpadł” kierowca audi, który również miał na liczniku 103 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierowcy w związku z popełnionym wykroczeniem zostali ukarani mandatami, punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policja przypomina, że jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

- W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! - apelują policjanci.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy