Uwaga na dziwne wizyty. Poprosisz o identyfikator, to panowie się zmywają

, Na sygnale, Wiadomości, 06.02.2019 19:55, red
Na wszelki wypadek przekazujemy ostrzeżenie od mieszkańców Andrychowa i Wadowic.
Uwaga na dziwne wizyty. Poprosisz o identyfikator, to panowie się zmywają

- Do mieszkań puka mężczyzna, który informuje że jest z gazowni i chce sprawdzić szczelność instalacji, a kiedy się go poprosi o przedstawienie jakiegoś identyfikatora mówi, że zostawił w biurze i się wycofuje. Podejrzany typ. Radzę nie wpuszczać do domu! - ostrzega za naszym pośrednictwem jeden z mieszkańców budynku przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie.

Podobnej treści ostrzeżenie pojawiło się ostatnio także na facebooku, a dotyczyło Wadowic:

"Uwaga! Po Wadowicach i okolicach chodzi dwóch facetów, którzy pod pretekstem odczytania liczników gazowych chcą wejść do domu. Po poproszeniu o identyfikator się zmywają"

Prawda? Nie wiadomo. Jak ustaliliśmy, policja w ostatnich dniach nie przyjmowała zgłoszeń o kradzieżach domowych, ale w przyszłości takie sytuacje zdarzały się już wiele razy.

Na wszelki wypadek trzeba uważać. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które w przeszłości często były okradane tego typu domokrążców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy