reklama

Uwaga na dziki, przybywa kolizji

, Na sygnale, Wiadomości, 20.09.2021 13:35, DK
Kto jest odpowiedzialny za uszkodzenia pojazdy spowodowane zderzeniem z dzikim zwierzęciem?
Uwaga na dziki, przybywa kolizji
W poniedziałek (20.09) w godzinach porannych w Gorzeniu Górnym doszło do zderzenia samochodu osobowego z dzikiem.

Takie sytuacje są coraz częstsze. Zderzenie z dzikim zwierzęciem na drodze, może zakończyć się tragicznie.

Na dziki czy sarny uważać trzeba nie tylko w pobliżu obszarów leśnych, ale także wokół pól uprawnych, gdzie zwierzęta często poszukują pokarmu.

Kto jest odpowiedzialny za uszkodzenia pojazdu spowodowane zderzeniem z dzikim zwierzęciem? Za skutki kolizji z udziałem dzikiego zwierzęcia odpowiadać może wiele podmiotów.

Jeżeli droga jest oznakowana znakiem informacyjnym „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b) i dojdzie do wypadku - wtedy odpowiedzialnym za sytuacje jest kierowca pojazdu.

W przypadku braku odpowiedniego znaku na odcinku drogi odpowiedzialny jest jej właściciel – gmina, starostwo powiatowe, zarząd województwa czy Skarb Państwa

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy