reklama

Uratowali człowieka z płonącego budynku

, Na sygnale, Wiadomości, 22.07.2021 14:50,
Policjanci odznaczeni za bohaterską postawę.
Uratowali człowieka z płonącego budynku
Dwaj Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie sierż. szt. Karol Kudzia – dzielnicowy miasta Jordanowa oraz sierż. szt. Dominik Czarny – funkcjonariusz zespołu patrolowo-interwencyjnego, znaleźli się w elitarnym gronie policjantów wyróżnionych odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja, przyznawaną za ofiarną służbę i ratowanie ludzkiego życia.

To wyjątkowe wyróżnienie odebrali z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. Uroczystość odbyła się we wtorek (20.07) w gmachu MSWiA. Odznaczenia zostały przyznane czterdziestu policjantom z całego kraju. W uroczystości wzięli również udział wiceministrowie: Maciej Wąsik, Błażej Poboży, Bartosz Grodecki oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

Podczas swojej przemowy minister podkreślił, że tego rodzaju działania, zgodne z rotą przysięgi, wymagają odwagi, hartu ducha i gotowości do poświęcenia.

Ze słowami podziękowania dla funkcjonariuszy zwrócił się również gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, który podkreślił, że aby założyć policyjny mundur trzeba mieć w sobie ogromne poczucie odpowiedzialności i troski o drugiego człowieka.

Funkcjonariusze z Jordanowa zostali wyróżnieni za odważne działania, które podjęli w związku z pożarem budynku w miejscowości Toporzysko 13 marca br. Policjanci bez chwili wahania wyważyli drzwi, a następnie z płonącego domu wynieśli osobę, która nie dawała oznak życia. Natychmiast podjęta reanimacja przez policjantów, a później przez inne służby doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych mężczyzny.

źródło; policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy