reklama
reklama

Ulewa, jakiej dawno nie było. Coraz więcej podtopień [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2021 19:15, foto: 112wadowice.pl
Niestety, synoptycy nie mają dobrych wiadomości.
Ulewa, jakiej dawno nie było. Coraz więcej podtopień [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Od kilku godzin w całym regionie bardzo intensywnie pada deszcz. Strażacy już podejmują pierwsze interwencje związane z wypompowywaniem wody z zalanych obiektów, piwnic czy udrażniają przepusty, z których wylewa się woda.


Jak na razie - do godziny 19:00 - najwięcej zgłoszeń odebrali strażacy z powiatu oświęcimskiego, głównie z Brzeszcz, Grojca, Jawiszowic, Głębowic, Przeciszowa, Bulowic, gdzie w rejonie Starej Drogi woda zalewa posesje. Pierwsze zgłoszenia docierają również z powiatu wadowickiego, m.in. w gminie Mucharz [na zdjęciu powyżej], w Zagórniku, Sułkowicach. W Kleczy zablokowana została droga krajowa, bo runęło na nią drzewo.

Wieczorem, strażacy podejmują kolejne interwencje - w Andrychowie na ul. Dąbrowskiego, w Roczynach na ul. Zarzecznej, w Kalwarii., w Wieprzu.

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Cała noc z czwartku na piątek ma być deszczowa. Podobnie będzie w piątek.

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm - informuje IMGW Kraków w czwartkowym (5.08) komunikacie.

Bulowice ul. Stara Droga

foto: FB/malopolskie drogi

Wieprz

Poniżej interwencja strażaków z Przeciszowa.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy