Ukradł kartę, robił zakupy i myślał, że będzie bezkarny

, Na sygnale, Wiadomości, 24.11.2020 08:00,
36-latek z Andrychowa odpowie za kradzież karty i dokonanie przy jej użyciu dwóch nieautoryzowanych płatności zbliżeniowych.
Ukradł kartę, robił zakupy i myślał, że będzie bezkarny
Kilka dni temu policja w Andrychowie dostała informację o kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy (160 złotych).

- Jak wynikało z ustaleń, sprawca wykorzystując moment, że drzwi do mieszkania pokrzywdzonej nie były zamknięte na klucz, wszedł do środka i ukradł portfel z torebki, która znajdowała się w korytarzu. Gdy kobieta zorientowała się, że została okradziona, wybiegła przed blok, gdzie na parkingu ujawniła przebite opony w swoim samochodzie. Obok leżał jej portfel, ale brakowało w nim pieniędzy i karty bankomatowej - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Kryminalni, ustalili że mieszkaniec Andrychowa (typowany sprawca tych przestępstw), kupował alkohol w sklepie i przy użyciu karty zgłaszającej, dwukrotnie za niego zapłacił na łączną kwotę prawie 160 złotych. Mężczyzna próbował również wypłacić pieniądze z bankomatu, ale nie znał pinu. Swój cel próbował więc osiągnąć metodą na „chybił-trafił”. Bezskuteczne.

- W wyniku podjętych czynności przez śledczych, 36-latek został zatrzymany na terenie miasta. Usłyszał 6 zarzutów m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, do których się przyznał i złożył na tę okoliczność wyjaśnienia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - informuje rzeczniczka policji.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mastka, 24.11.2020 09:33

10 lat za takie coś? To jakaś fikcja. Mnie w ten sam sposób ukradziono prawie 700zł i po kilku latach sprawca bezkarny (dostał wyrok w zawieszeniu). Już się pogodziłem że tej kasy nie zobaczę. Co do sytuacji z motorami to obopólna wina choć gościu z nożem musi ponieść karę po przegiął.

Krzychu, 24.11.2020 09:14

Gościowi, który napadł i ciężko ranił nożem motocyklistę grozi od 3-5 lat, a facetowi który ukradł parę złotych nawet 10 lat, masakra jakaś.