Ujęli nietrzeźwego kierowcę i przekazali go policjantom

, Na sygnale, Wiadomości, 03.11.2017 09:50,
Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,35 promile alkoholu.
Ujęli nietrzeźwego kierowcę i przekazali go policjantom
W nocy z 31 października/1 listopada w Bielanach k. Kęt dwaj bracia, mieszkańcy powiatu bielskiego ujęli, a następnie przekazali policjantom pijanego kierowcę. Zatrzymany nietrzeźwy 25 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a prawo jazdy odebrał zaledwie kilkanaście dni wcześniej.

- Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 5 rano na trasie Kęty – Oświęcim, gdzie dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego, jadąc samochodem zauważyli, że styl jazdy kierowcy znajdującego się przed nimi fiata, sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku z powyższym natychmiast powiadomili policjantów. Po chwili jednak zauważyli, że kierowca zjeżdża na pobocze i zatrzymuję się. Wtedy zatrzymali również swój pojazd. Kiedy podbiegli do fiata szybko potwierdzili przypuszczenia. Kierowca był pijany, więc aby uniemożliwić mu dalszą jazdę wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 25 – letni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,35 promile alkoholu. Zatrzymany nie posiadał przy sobie prawa jazdy, lecz po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że uprawnienia do kierowania posiada, a zdobył je zaledwie kilkanaście dni wcześniej - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.
- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje wzorowe zachowanie braci, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii - podkreślają policjanci.

Natomiast 2 listopada policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolując rejon Nowej Wsi, tuż przed godziną 8.00 na ulicy Moniuszki zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Niezwłocznie więc zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że 48 – letni mieszkaniec Nowej Wsi wybrał się na rowerową przejażdżkę, mając w organizmie 1,47 promila alkoholu, posiadając również sądowy zakaz kierowania pojazdami.źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy