reklama

Udawali głuchoniemych i żebrali przed sklepem. Od policji dostali mandaty

, Na sygnale, Wiadomości, 09.12.2021 10:51,
Nietypowa interwencja policji w Oświęcimiu, ale takie sytuacje zdarzają się także winnych miastach.
Udawali głuchoniemych i żebrali przed sklepem. Od policji dostali mandaty

We wtorek (7.12) po południu oświęcimscy policjanci zostali powiadomieni o osobach, które najprawdopodobniej udają osoby głuchonieme i próbują zbierać pieniądze na parkingach przy dwóch oświęcimskich marketach. Informacja pochodziła od klientów sklepów znajdujących się przy ulicy Konarskiego.

- Policjanci natychmiast zaczęli sprawdzać parkingi sklepowe na których mieli znajdować się mężczyźni. Na jednym z parkingów zauważyli dwóch mężczyzn pasujących do opisu podanego przez jednego ze zgłaszających. Mężczyźni widząc zbliżający się radiowóz zaczęli uciekać kierując się za budynek pobliskiej restauracji.

Po chwili mundurowi byli już przy nich. Podczas legitymowania okazało się, że są to 23 i 24 - letni obywatele Rumunii. Mężczyźni początkowo udawali, że nie wiedzą o co chodzi, lecz później potwierdzili, że zwracali się o datki do klientów sklepów. Policjanci ustalili, że mężczyźni są pełnosprawni, posiadają przy sobie środki materialne niezbędne do egzystencji, a także nie znajdują się w trudnej życiowej sytuacji w związku z tym nałożyli na nich mandaty karne za żebractwo w miejscu publicznym.

Policjanci przypominają: Chcesz pomóc nie przekazuj pieniędzy na ulicy.

- Chcesz mieć pewność, że pomagasz osobie w trudnej sytuacji materialnej? Skieruj ją do pracowników socjalnych. Chcesz mieć pewność, że wspierasz fundację? Skontaktuj się bezpośrednio z jej przedstawicielem lub wpłać pieniądze na konto tej fundacji.

Przypominamy również, że publiczne zbiórki pieniędzy organizują wyłącznie stowarzyszenia, organizacje i fundacje, a także komitety organizowane dla przeprowadzenia zbiórki na określony cel. W zależności od tego na jakim obszarze zbiórka ma być przeprowadzona, pozwolenia na zbiórkę udziela: wójt, burmistrz, starosta, marszałek województwa lub minister właściwy do spraw wewnętrznych -

- informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy