reklama

Uciekł ze szpitala w Andrychowie, w Choczni zaatakował nożem taksówkarza

, Na sygnale, Wiadomości, 06.12.2019 14:43,
Sądowy finał sprawy z wakacji.
Uciekł ze szpitala w Andrychowie, w Choczni zaatakował nożem taksówkarza

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie przeciwko Adrianowi K., oskarżonemu o popełnienie przestępstwa rozboju z użyciem noża i spowodowanie obrażeń ciała u taksówkarza.

O tej sprawie było głośno kilka miesięcy temu. Jak ustalili śledczy, 17 lipca Adrian K. samowolnie oddalił się z oddziału Wojewódzkiego Szpitala w Andrychowie, gdzie przebywał na leczeniu i udał się do domu swojego dziadka. Podczas wizyty spożywał z nim alkohol.

Wykorzystując nieuwagę mężczyzny, Adrian K., zabrał ze stołu w kuchni nóż, który schował do kieszeni spodni, potem zadzwonił po taksówkę. Już wówczas zaplanował, że napadnie na taksówkarza w celu uzyskania pieniędzy. Wyszedł z domu dziadka i oczekiwał na przyjazd taksówki przy drodze. Gdy nadjechała taksówka, zajął miejsce obok kierowcy.

W trackie jazdy mężczyzna zaczął dusić rękoma za szyję i szarpać kierującego taksówką, wypowiadał też do niego groźby pozbawienia życia i żądał wydania pieniędzy. Zabrał z taksówki portfel kierowcy z pieniędzmi w kwocie 260 zł. Wskutek zadanych ciosów kierowca doznał, obrażeń ciała w postaci; krwawych wybroczyn, otarć twarzy i innych.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się w do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia zbieżne z zebranym materiałem dowodowym w tej sprawie.

Adrian K. był już karany sądownie, a za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3. Dzień po licowym napadzie mężczyzna został zatrzymany w Andrychowie. Od tej pory przebywa w areszcie,.

źródło: prokuratura okręgowa w Krakowie, foto: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 08.12.2019 12:39

Aha no i jest spora różnica między utrzymywaniem starca, który całe życie żył i pracował uczciwie, a takiego śmiecia jak ten z artykułu...

Angel, 08.12.2019 12:38

Socjalizm to gówno. Nie jestem socjalista. Nie oczekuje od państwa, że będzie się mną opiekowało. Po to ma się rodzinę, dzieci, żeby się zajęły mną, tak jak ja zajmowałem się nimi gdy były małe. Nie zrozumiesz tego, bo masz wyprany mózg od słuchania tych socjalistycznych bredni.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 08.12.2019 07:15

@Angel: Wspomnisz te słowa jak pójdziesz na emeryturę, jak będziesz o kulach stać w kolejce po lekarstwa. Jak będziesz stać w kolejce do lekarza. I wtedy ktoś ci powie po co mam utrzymywać takiego starego człowieka i tak zaraz umrze.

Angel, 06.12.2019 22:40

To może z pieniędzy tych oszustów czarodziejów, tzn. księży niech ich utrzymują, a nie z moich, bo ja z bajek dawno już wyrosłem... Albo z twoich może, skoro wierzysz w te brednie, to go sobie karm, co?

martin79, 06.12.2019 17:28

Bo Bóg jest miłosierny. A 5-te Nie Zabijaj(kara śmierci)

Angel, 06.12.2019 17:18

Mam pytanie. Po co utrzymujemy takiego podczłowieka przy życiu? I dlaczego za pieniądze podatników, czyli za moje?