reklama

Tym gruchotem przewoźnik woził pasażerów do Krakowa

, Na sygnale, Wiadomości, 18.03.2019 17:40, red
Inspekcja Transportu Drogowego w akcji.
Tym gruchotem przewoźnik woził pasażerów do Krakowa

Inspektorzy ITD przeprowadzali ostatnio kontrole na drogach powiatu suskiego. Sprawdzili m.in busa kursującego na trasie Kraków - Jordanów. Stwierdzili, że pojazd znajduje się w "zatrważającym stanie technicznym zagrażającym bezpośrednio bezpieczeństwu w ruchu drogowym"

Podczas kontroli ujawniono m.in.
  • niesprawny hamulec postojowy,
  • pedał hamulca roboczego „wpadał w podłogę” - podczas uruchomienia opierał się o podłogę,
  • kontrolka na desce rozdzielczej wskazywała na usterkę układu hamulcowego, druga kontrolka na usterkę układu ABS, ASR,
  • przewody od czujników ABS tylnej osi zostały odłączone i zamocowane opaskami zaciskowymi na osi aby nie zwisały i nie ocierały o drogę,
  • tylny rząd siedzeń nie był właściwe przymocowany do nadwozia,
  • z tylnego mostu napędowego oraz okolic skrzyni biegów wyciekały płyny eksploatacyjne,
  • niesprawne oświetlenie
  • niesprawny sygnał dźwiękowy.
Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu - auto zostało wycofane z ruchu drogowego. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Inspektorzy stwierdzili również wielokrotne naruszenia czasu jazdy i odpoczynku (jazda bez wymaganej przerwy) na kwotę 10 000 zł. W sumie przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 12 000 zł.A to już inny przypadek. Podczas kontroli jednego z busów na terenie Małopolski okazało się, że kierujący od pięciu miesięcy nie posiada uprawnień do kierowania autobusami.
- Dodatkowo, okazało się, że kierowca wykonywał przewóz osób na linii regularnej bez zalogowanej karty do tachografu, więc nie rejestrował czasu jazdy, odpoczynku i czasu pracy. Powyższe działania miały na celu ukrycie faktycznego czasu jazdy, co w sposób znaczący wpływa na stwarzanie zagrożenia w bezpieczeństwie podróżnych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcę ukarano mandatami karnymi w kwocie 2400 zł. Natomiast przedsiębiorcy i zarządzającemu transportem grozi kara administracyjna w łącznej kwocie 17000 zł - informuje małopolska ITD.


źródło: ITD Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 19.03.2019 18:36

Starybrat, 18.03.2019 18:53 dodać trzeba te rozklekotane silniki gdzie z rur wydziela się czarny dym

Starybrat, 18.03.2019 19:53

Inteligentny człowiek patrzący na cześć jeżdżących busów zadaje sobie pewnie pytanie; na jakiej zasadzie są one dopuszczane do ruchu i kto im zezwala na poruszanie się po publicznych drogach?

aleocochodzi, 18.03.2019 19:30

Należy zlikwidować drobnych przewoźników i rozbudować monopol pod szyldem WSI.