reklama

Turysta zabłądził w górach, interweniowali ratownicy GOPR

Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2021 08:00,
W zimowych warunkach łatwo stracić orientację w terenie...
Turysta zabłądził w górach, interweniowali ratownicy GOPR
W środę (1.12) po godz. 13:00 ratownicy GOPR otrzymali zgłoszenie o turyście, który w partiach szczytowych Babiej Góry całkowicie stracił orientację w terenie. Plan jego wycieczki zakładał zejście ze szczytu w stronę Przełęczy Brona i dalej na Markowe Szczawiny.

- Dzięki aplikacji Ratunek udało się ustalić dokładne położenie mężczyzny - znajdował się po drugiej stronie Babiej Góry w pobliżu Stańcowego Siodła. Będąc w stałym kontakcie z ratownikami z CSR, mężczyzna został naprowadzony z powrotem na szlak i zszedł do miejsca spotkania z ratownikami dyżurnymi z Markowych Szczawin, którzy wyruszyli mu na pomoc.
Turysta nie wymagał pomocy medycznej, został przetransportowany na Przełęcz Lipnicką - informuje GOPR Beskidy.

Od 1 grudnia na Babiej Górze obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Warunki turystyczne są bardzo trudne. Miejscami pokrywa nawianego śniegu wynosi 70 cm. Bezpieczną wędrówkę uniemożliwia porywisty wiatr.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy