reklama

Turyści zgubili się w górach, na pomoc ruszyli goprowcy

, Na sygnale, Wiadomości, 31.01.2021 08:17, foto: GOPR Beskidy
Kilka godzin trwały sobotnie akcje ratownicze na Babiej Górze.
Turyści zgubili się w górach, na pomoc ruszyli goprowcy
W sobotę (29.01) o godzinie 14.30 ratownicy dyżurujący na Markowych Szczawinach zostają powiadomieni o 8 osobach znajdujących się w partiach szczytowych Babiej Góry, które w trudnych warunkach atmosferycznych (mróz, silny wiatr, opad śniegu i widoczność ograniczona do kilku metrów) straciły orientację w terenie i nie potrafią odnaleźć szlaku.

- Ratownicy dyżurni niezwłocznie wyruszają z Markowych Szczawin niedługo po nich ratownicy Sekcji Babiogórskiej z Polany Krowiarki (Przełęcz Lipnicka). Grupę turystów, dobrze zabezpieczonych termicznie i w dobrej kondycji, odnajdują ratownicy idący od Polany Krowiarki w rejonie Gówniaka, skąd osoby zostają sprowadzone w asyście ratowników - informują ratownicy.


W międzyczasie do GOPR Beskidy przy pomocy aplikacji
Ratunek
dociera kolejne zgłoszenie od mężczyzny, który pobłądził w rejonie szczytu i znalazł się na południowych stokach Królowej Niepogód. W jego kierunku udaje się 9 ratowników biorących udział we wcześniejszej wyprawie. Mężczyzna zostaje szybko odnaleziony, niestety ewakuacja z miejsca, w którym się znajdował wymagała torowania w śniegu po pas. Mężczyzna został sprowadzony do Lipnicy Wielkiej Stańcowa.

Całość działań zakończyła się o godzinie 19.30 dotarciem na miejsce zbiórki na Polanie Krowiarki.W wyprawach brało udział 15 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR, którym wsparcia udzielili również Ratownicy
Grupa Podhalańska GOPR.

źródło: GOPR Beskidy
.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy