reklama

Turyści potrzebowali pomocy, interweniowali ratownicy GOPR

, Na sygnale, Wiadomości, 21.06.2021 07:00,
Kolejny pracowity weekend dla ratowników GOPR.
Turyści potrzebowali pomocy, interweniowali ratownicy GOPR
Jak informuje GOPR Beskidy, w sobotę (19.06) w rejonie Babiej Góry pomocy potrzebowały 3 osoby. Pierwsze wezwanie ratownicy otrzymali o godz. 10:50 – dotyczyło turysty, który zasłabł w drodze na Diablak.

Mężczyzna po przebadaniu i ustabilizowaniu stanu został przetransportowany na Przełęcz Krowiarki. W trackie powrotu z akcji, w rej. Skrętu Ratowników zespół napotkał turystkę skarżącą się na bóle brzucha z wymiotami oraz ogólne osłabienie. Po udzieleniu pomocy ratownicy przetransportowali kobietę na Przełęcz Krowiarki. W międzyczasie do dyżurki na Markowych Szczawinach zgłosił się mężczyzna, który w rejonie klamer na Perci Akademików doznał urazu głowy. Po zaopatrzeniu rany ciętej wraz z rodziną udał się w kierunku parkingu. W niedzielę (20.06), w samo południe ratownicy dyżurni zostali zadysponowani do wypadku rowerzysty na trasie rowerowej Sokolica Babia Góra Trails. Mężczyzna z urazem kończyny górnej po zaopatrzeniu został przetransportowany do Zawoi i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego - informuje GOPR Beskidy.

W sumie w całych Beskidach ratownicy GOPR wyjeżdżali do akcji aż 21 razy.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy